Sportski direktor francuske reprezentacije i legenda bavarske ekipe Willy Sagnol kritikovao je putem intervjua za dnevni list "Bild" nastupe Rafinhe i Boatenga.Naime, dugogodišnji igrač Bayerna smatra kako se oba igrača ne trude dovoljno te kako su njihovi nastupi ispod očekivanog nivoa.
BILD:"Da li je kritika Beckenbauera i Netzera na račun Rafinhe i Boatenga ispravna?"
Sagnol:"Rafinha igra ofanzivan nogomet dok je Boateng više u defanzivi.Pitanje je šta želi trener.Za Rafinhu je ova situacija mnogo teška.Posmatra kako mu Boateng uzima mjesto u prvoj postavi. Pritisak u Bayernu je mnogo veći nego u Schalkeu i Genovi."
BILD:"Rafinha će zbog povrijede van Buytena igrati ponovo u prvoj postavi..."
Sagnol:"I upravo sada se mora dokazati.Šansu mora iskoristiti.On i Boateng su potrebni Bayernu.Ovaj period je veoma važan za njega i za Bayerna.A sigurno ima i potencijala."
BILD:"Šta je sa Boatengom?"
Sagnol:"Imao je jedan veoma težak period u Cityu a u Bayernu se traži savršena igra odbrambenog igrača.Iako je došao u Bayernu kako bi igrao na štoperskoj poziciji ipak su ga koristili češće kao desni bek.To nije bilo lako za njega.Međutim,mlad je igrač.Sigurno će još dosta toga naučiti."
BILD:"Koji su glavni faktori dobrog desnog beka?"
Sagnol:"Najprije mora dobro igrati u odbrani ali također imati vezu i u napadu.Rekao bi ovako:80% da igra defanzivno a 20% u napadu.Ako je dovoljno efektivan,onda će mu biti i dovoljna dva poteza u napadu.Ali bekovi su također zavisni od osobina ofanzivnog igrača."
BILD:"U ovom slučaju od Arjena Robbena?"
Sagnol:"S njim nije lako igrati, jer većinom igra sebično.Često mu to ide dobro.Ali on nije ona vrsta igrača koji će kombinovati svoju igru s drugima igračima."
BILD:"Bayern ne namjerava pojačati svoju ekipu.Rizičan potez?"
Sagnol:"Sigurno su dobro razmislili o tome.Možda je dobar potez bio što nisu kupili nove igrače.Jer u ovako kratkom periodu je veoma teško naći igrača koji će ispuniti sva očekivanja."
by:eco87
Nema komentara:
Objavi komentar