
Momčad je krenula sa ozbiljnim treningom u srijedu, povećali su intenzitet treninga. Bavarci su na treningu uvježbavali presing na protivničke igrače, te sada je na njima da zaborave prošlo kolo Bundeslige, te u potpunosti se usredotoče na narednu utakmicu protiv Wolfsburg-a i uzmu 3 boda.
"Sada je vrijeme za naše dobre utakmice", rekao je Gomez. "Ove sedmice smo jako intenzivno trenirali, i mislim da smo kao ekipa svi otišli jedan korak naprijed", dodao je Holger Badstuber. Jupp Heynkes: "Ja sam vrlo optimističan uoči utakmice sa Wolfsburgom", najvećim intenzitetom su trenirali odbrambeni igrači, jer su bili loši prošlu utakmicu - potvrdio je Badstuber.
Prema Badstuberu ključ pobjede u narednim utakmicama je dobra komunikacija u odbrani te agresivnija igra, tj. da svi igrači, ne samo odbrambeni, vrše veći pritisak na protivnika te time ne daju da napada na gol FC Bayern Munchena. Dva mjeseca će Badstuber igrati sa "novim" suigračem na poziciji centralnog defanzivca; Jerome Boateng je dosta vremena provodio na desnom boku, te zbog toga Badstuber i Boateng nemaju baš najbolju suradnju.
Nema komentara:
Objavi komentar