Klubovi iz njemačke prve i druge Bundeslige, završili su prošlu sezonu sa 52,5 miliona eura profita, a prosjek gledalaca je najveći svih vremena sa 42. 100 ljudi po utakmici, saopćilo je Udruženje njemačkih klubova.
Većina svjetskih liga se bori sa recesijom i dugovima, ali Nijemci u protekloj godini bilježe rast prihoda, što je četvrti put u nizu. Ukupno je 36 klubova iz prve i druge lige, imalo profit od 52,5 miliona eura, a samo bundesligaški klubovi su imali promet u vrijednosti od 1,94 milijarde.
Od 18 klubova, njih 12 je poslovalo sa dobitkom, a ukupne finansijske obaveze manje su za 50 miliona u odnosu na prošlu sezonu.
Nema komentara:
Objavi komentar